6654 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-L-12

$76 640
Assessed Value
$277 520
Market Value
Annual Tax
$51 640
Taxable Value
Ownership
OwnerRosado Hilda
Mailing Address6654 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 270 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$227 520
Just (Market) Value$277 520
Assessed Value$76 640
Exemptions-$50 722
Taxable Value$51 640
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $330 000 01